icon-user icon-globe icon-search icon-like icon-bar-home-fill icon-bar-home-fill-gray icon-bar-home-stroke icon-flag icon-bag icon-star icon-arrow-right icon-arrow-left icon-right icon-down icon-plus icon-missing icon-social-instagram icon-social-facebook icon-social-youtube icon-footer-package icon-footer-card icon-footer-safe icon-footer-calendar icon-close icon-profile-truck icon-profile-location icon-profile-location icon-profile-database icon-profile-lock icon-profile-help icon-profile-book icon-profile-out icon-address-new icon-address-delete icon-check-circle icon-check icon-eye icon-eye-off icon-star-stroke icon-stats icon-percent icon-tag icon-favorite icon-grid icon-grid-two icon-notification icon-sliders icon-filter icon-loader icon-share icon-measuring icon-tel icon-whatsapp icon-return icon-cart icon-gift icon-user-add icon-user icon-globe icon-search icon-like icon-bar-home-fill icon-bar-home-fill-gray icon-bar-home-stroke icon-flag icon-bag icon-star icon-arrow-right icon-arrow-left icon-right icon-down icon-plus icon-missing icon-social-instagram icon-social-facebook icon-social-youtube icon-footer-package icon-footer-card icon-footer-safe icon-footer-calendar icon-close icon-profile-truck icon-profile-location icon-profile-location icon-profile-database icon-profile-lock icon-profile-help icon-profile-book icon-profile-out icon-address-new icon-address-delete icon-check-circle icon-check icon-eye icon-eye-off icon-star-stroke icon-stats icon-percent icon-tag icon-favorite icon-grid icon-grid-two icon-notification icon-sliders icon-filter icon-loader icon-share icon-measuring icon-tel icon-whatsapp icon-return icon-cart icon-gift icon-user-add
0 Sepetim

İADE İPTAL SÜRECİ

1- Ürünümü iade etmek istiyorum, iade şartları nelerdir?

 

e-tesettür.com.tr üyelerinin "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" Yasal olarak 15 gündür. Ürünü, kusurlu olmasından dolayı iade etmek istediğinizde, bu süre 30 günü kapsamaktadır.

 

Yurtdışı adresinize verdiğiniz siparişlerinizde yer alan ürünü/ürünleri, iade etmek istediğinizde, kargo ücreti tarafınıza (müşteriye) aittir. Yurtdışı adresinize verdiğiniz siparişlerinizde yer alan ürün/ürünleri, "kusurlu olmasından dolayı" iade etmek istediğinizde, kargo ücreti e-Tesettür’e aittir.

 

Sipariş iptali, sipariş kargoya verilmemişse gerçekleştirilmektedir. Kargoya verilmiş siparişler için iade şartları geçerlidir.

 

Abiye, tasarım ürünleri aynı gün içerisinde kargoya verildiği takdirde geri alınabilir. Gelinlik, kozmetik, kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini ve güneş gözlüğü ürünlerinin iadesi kabul edilmemektedir.

 

İadeye konu olan ürünü; faturası, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları ile birlikte, faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu Uyarınca) eksiksiz doldurularak ve imzalayarak gönderiniz.

 

Sipariş iadelerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır. Kargo ücreti iade edilmez. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir.

 

İade Adresi: Bedesten Elektronik Mağazacılık ve Tic. A.Ş. (1407738011109)

 

Depo: İvedik Köy Mah. 1492. Cad. No:11 Yenimahalle / Ankara - Tel: 90 (850) 200 9 200

 

Dikkat! Gümrük prosedürleri, doğal afetler, grev, aktarım kaçırması vb. nedenler belirtilen sürelerin kapsamı dışındadır. Nadiren de olsa yurt dışına gönderilen paketlerin gittiği ülkede gümrüğe tabi olma ihtimali vardır. Bu durumda gümrük memurları sizinle iletişime geçerek paketinizi almak için ne yapmanız gerektiği konusunda sizi bilgilendirecektir. Gümrük bedelleri siparişinize ve ülkeye göre değişiklik gösterebilmektedir e-tesettur.com.tr adresinden gönderilen ürünlerin gümrüğe takılması durumunda e-Tesettür sorumluluk kabul etmez, gönderilerin gümrüğe takılması durumunda sorumluluk müşteriye aittir.

 

2- İademi hangi kargo ile göndermeliyim?

 

Kargonuzu Aras Kargo ile 1917848850907 cari koduyla bize gönderebilirsiniz.

 

3- İade yapmak istiyorum, kargo ücreti öder miyim?

 

Yurtdışı iade işlemlerinizde kargo ücreti sizin tarafınızdan ödenmektedir.

 

4- Siparişimi iptal etmek istiyorum. Ne yapabilirim?

 

Siparişinizin iptal işlemini kargoya verilmemiş durumda ise gerçekleştirebilirsiniz. Talebiniz ile ilgili 0850 200 9 200 numaralı Müşteri Hizmetlerimize ulaşabilirsiniz.

 

5- İadeyi hangi adrese yapmalıyım?

 

İade Adresi: Bedesten Elektronik Mağazacılık ve Tic. A.Ş. (1407738011109) Depo: İvedik Köy Mah. 1492. Cad. No:11 Yenimahalle / Ankara - Tel: 90 (850) 200 9 200

 

6- İade ücreti hesabıma ne zaman yansır?

 

Dilerseniz iade etmek istediğiniz ürün tutarı kadar iade çeki ürün elimize ulaştıktan sonraki iki (2) iş günü içerisinde tarafınıza tanımlanabilir ve bu çekle yeni siparişinizi daha hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz.

 

İade çekinizi tanımlandıktan 1 yıl içerisinde kullanmanız gerekmektedir.

 

Ürün bedelinin iade edilmesi, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra gerçekleştirilir ve en geç 20 iş günü içerisinde kredi kartınıza ya da vermiş olduğunuz 24 haneli IBAN hesabına yansıtılır.

 

Bu süre tamamen bankanıza bağlıdır ve www.etesettur.com.tr 'nin bankanıza müdahale etme hakkı bulunmamaktadır.

 

7- Siparişimi iptal ettim. Kargo ücretimi geri alabilecek miyim?

 

Sipariş iptallerinde sadece ürün bedeli iadesi yapılmaktadır.Bu bedel kargo şirketi tarafından alınmaktadır. Kapıda ödeme ücreti yalnızca iade çeki kullanımlarında geri iade edilmektedir.

 

8- Siparişimin iptal ve iadesinde indirim kuponuma ne olur?

 

Firmamız kaynaklı oluşabilecek hatalı veya yanlış ürün gönderimlerinde yeni siparişiniz için indirim kuponu tanımlanır.

 

Ürününüz kusursuz ise ve yasal cayma hakkınızı kullanıyorsanız indirim kuponu tekrar tanımlanmamaktadır.

 

9- Siparişimdeki hediye ürünü iade edebilir miyim?

 

Hediye ürünlerimizin iadesi yapılamamaktadır.

 

10- Kredi kartıma iadem taksit ile yapılıyor. Ne yapabilirim?

 

Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınızda, ürün bedeli taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir.

 

Bu prosedür, e-tesettur.com.tr tarafından değil, bankanız tarafından belirlenmiştir.